Pluszak w Pogotowiu

Przekaż misia i podaruj uśmiech małym pacjentom!

O akcji „Pluszak w Pogotowiu”

Gdy robi się coś dobrego, to towarzyszące wtedy uczucie jest naprawdę wspaniałe. Po prostu dodaje skrzydeł i uszczęśliwia! Też tego kiedyś doświadczyłeś? Nasza akcja była świetną okazją, by tak się poczuć i zaangażować w coś wyjątkowego!

Zbieraliśmy pluszowe maskotki dla małych pacjentów pogotowia ratunkowego i szpitalnych oddziałów dziecięcych. Trudno wyrazić, jaką traumę przechodzą najmłodsi, gdy doskwiera im ból, a do tego są z dala od swojego domu. I w takim momencie pluszaki okazują się niezawodne! Sprawiają, że z tych małych, smutnych twarzyczek powoli znika strach i ustępuje miejsca uśmiechowi. Dzieci czują się bezpieczniej i są w stanie odwrócić swoją uwagę od bólu czy nieprzyjemnych zabiegów. Taki pluszowy przyjaciel odgrywa ogromnie ważną rolę podczas pobytu dziecka w szpitalu. Sprawia, że leczenie staje się znośniejsze i zaciera złe wspomnienia związane ze szpitalem. Dlatego w różnych punktach zorganizowaliśmy zbiórkę takich maskotek.

Naprawdę warto było przekazać maskotki do wybranego punktu zbiórki. Prawdopodobnie oddając takiego misia, w ogóle nie odczuliście żadnej straty, bo i tak go nie używaliście. Jesteśmy przekonani, że jedyne, co poczuliście to prawdziwa, wręcz dodająca skrzydeł radość z pomagania! To przecież nic nie kosztuje, a bezpieczeństwo i spokojne dzieciństwo maluchów zwłaszcza w szpitalu są bezcenne! Pomyśl – Twój pluszak pomógł niejednemu małemu, wystraszonemu chłopczykowi i zapłakanej dziewczynce. To Ty im pomogłeś!

Dlatego serdecznie dziękujemy za dołączenie do naszej inicjatywy! I przypominamy, że AKCJA ZAKOŃCZYŁA SIĘ  21 MARCA 2017 i niestety w żadnym wypadku NIE PRZYJMUJEMY JUŻ ŻADNYCH PLUSZAKÓW.

Razem z nami wyleczyłeś ból pluszakami! Dziękujemy!

 

Kontakt

Piotr Skibiński
główny koordynator i kontakt z mediami
oddział Oława, Jelcz-Laskowice
kom: 736-858-888
e-mail: pluszakwpogotowiu@gmail.com

Paweł Kędzia
koordynator oddziału Wrocław, logistyka i transport
kom: 512-003-077

Ewelina Krawczyk
koordynator rejonu Wrocław Południe
kom: 667-917-060

Piotr Skibiński
Pogotowie Ratunkowe o/Oława
ul. Baczyńskiego 1
55-200 Oława

Zebrane pluszaki zostały przekazane do Zespołów Ratownictwa Medycznego, dziecięcych oddziałów szpitalnych, a szczególnie do oddziału onkologii dziecięcej "Przylądek Nadziei" we Wrocławiu.

Akcja zakończyła się pierwszego dnia wiosny. Dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie! 

Partnerzy akcji